Araç İçi TV Keyfi

Yaz öncesi hareketlenen ''tuningciler'' araçlardaki klasik CD çalarların yerine DVD'leri kullanarak, otomobillerde müziğin yanı sıra sinema ve oyun keyfi imkanına kavuşuyorlar.

AA muhabirinin derlediği bilgiye göre, otomobillerindeki konforu artırmak isteyen çok sayıda kişi, yaz aylarının yaklaştığı bugünlerde araçta geçirilen vakti daha keyifli kılmak için bazı değişiklikler yaptırıyor.

Otomobillerini daha eğlenceli hale getirmek isteyen araç sahipleri, özellikle ses sistemini yenileyerek, sadece müzik dinlemeyle sınırlı kalmıyor, aynı zamanda sinema keyfini yaşıyor, oyun dahi oynayabiliyor.

Adana'da araçlara ses ve görüntü sistemi kuran bir firmanın sahibi Uğur Işık, yaptığı açıklamada, özellikle tatil dönemleri öncesi araçlarında değişiklik yaptırmak isteyenlerin sayısında artış yaşandığını belirtti.

Geçmiş yıllarda genellikle otomobillerdeki CD çaların farklı formatlardaki müzikleri de çalabilmesi talebiyle karşılaştıklarını ifade eden Işık, bu yıl ise sadece müzik ile sınırlı kalınmadığını söyledi.

Sürücülerin, araçlara monte edilen ekranlar ile dinledikleri şarkının klibini de izleme imkanı bulduklarını anlatan Işık, otomobillerinde sinema keyfi yaşamak isteyenlerin araca DVD oynatıcının yanı sıra biri ön panelde, ikisi koltuk arkalarında olmak üzere toplam üç adet LCD ekran monte ettirdiğini belirtti.

Görüntünün yanı sıra sesin de kalitesi ile adeta bir sinema salonunda film izliyormuş hissi yaşamak için araçlara 4 adet hoparlör ile 1 adet woofer takıldığını ifade eden Işık, bu sistemin maliyetinin yaklaşık 3 bin lira olduğunu bildirdi.

Işık, kurulan sistemin müzik dinlemek ve film izlemenin yanı sıra oyun konsolu monte edilmeye de uygun olduğunu belirterek, bu sayede yolcuların seyahat sırasında birbirinden çekişmeli oyunları oynama fırsatı bulabildiklerini söyledi
Yorumlar
İlk yorumu siz yapın...
Yorum Yaz
İsminiz
Yorumunuz (Lütfen küçük harfler ile yazınız)
Onay Kodunuz

Onay Kodunu Giriniz


Paylaş
Eklenme Tarihi : 25.03.2010
Okunma Sayısı : 10,602
SIFIR KM ARAÇ ARAMA
Araç Türü
Yakıt Türü
Silindir Hacmi
Vites Tipi
Kasa Tipi
Maksimum Fiyat
Sıralama Şekli
BİZİ TAKİP EDİN