Doğalgazla Çalışan Araba Caddy

Akfel Mühendislik, Doğuş Otomotiv ve İGDAŞ ile ortak yürüttüğü çalışma ile Türkiye’nin ilk doğalgazlı aracı Volkswagen Caddy Maxi’yi Volkswagen’in Polonya Fabrikası’ndan getirildi. Volkswagen Caddy Maxi LPG’li araçlara oranla sağladığı yüzde 30’luk tasarruf ile Gas Turkey 2010 - 3.LPG,CNG,LNG Fuarı’nda dikkat çekti.

Fabrika çıkışlı Volkswagen Caddy Maxi sonradan doğalgaza dönüştürülen araçlara göre kullanıcıya önemli avantajlar sunuyor. Bu avantajları anlatan Akfen Mühendislik’e bağlı Gastrans’ın Koordinatörü Bilal Şaki, araçta 5 adet doğal gaz tüpü olduğunu ve bu tüplerin bagaj hacmini küçültmediğini belirterek, daha sonra doğal gaz dönüşümü gerçekleştirilen araçlarda bagajın bir kısmının tüp için ayrıldığına dikkati çekti.

Sonradan dönüştürülen arabaların maksimum 200-250 kilometre yol alabildiğini ifade eden Şaki, fuara getirdikleri Volkswagen Caddy Maxi’nin ise doğal gaz ile 570, benzinle 130 kilometre olmak üzere toplamda 700 kilometre yol alabildiğini ayrıca aracın, dizel versiyonu ile de bir fiyat farkının bulunmadığını kaydetti.
Yorumlar
İlk yorumu siz yapın...
Yorum Yaz
İsminiz
Yorumunuz (Lütfen küçük harfler ile yazınız)
Onay Kodunuz

Onay Kodunu Giriniz


Paylaş
Eklenme Tarihi : 05.04.2010
Okunma Sayısı : 3,773
SIFIR KM ARAÇ ARAMA
Araç Türü
Yakıt Türü
Silindir Hacmi
Vites Tipi
Kasa Tipi
Maksimum Fiyat
Sıralama Şekli
BİZİ TAKİP EDİN