En Güvenli Otomobil Markası

Çinli Geely firmasını satışı ile gündeme gelen İsveçli otomobil firması Volvo özellikle son 20 yıldır ürettiği otomobillerdeki satandart üzeri güvenlik donanımları ile en güvenli otomobil markası ünvanını bileğinin hakkı ile elde ediyor.

İsveç'in güvenli otomobilleriyle övünen Volvo firması, 2020 yılından itibaren trafik kazalarında ölümleri ve ciddi yaralanmaları ortadan kaldıracak sağlamlıkta araçlar üretmeyi planlıyor. Bu amaçla İsveç'in Turslanda bölgesinde, 2000 yılında kurulan yüksek teknoloji ürünü merkezde bugüne kadar 3 bin güvenlik testi gerçekleştirdi. Daha sağlam ve emniyetli otomobiller üretmek için yapılan testlerde binlerce otomobil parçalandı.

10 yıl önce Kral Carl XVI Gustaf tarafından hizmete açılan Volvo Cars Güvenlik Merkezi, trafik kazalarını azaltmak için dünya çapında araştırmalara sahne oluyor. Her yıl 400'den fazla testin gerçekleştirildiği laboratuarda, yollar 90 derece hareket ettirilebiliyor. Uzmanlar, saniyede 200 bin kare fotoğraf çekebilen kameralar sayesinde, test kazalarında en ufak detayları bile gözden kaçırmamış oluyor.

Laboratuarda 150 metre uzunluğunda sabit, 108 metre uzunluğunda da "hareket ettirilebilir" pist bulunuyor. Test için birbirlerine ya da duran nesnelere çarptırılan otomobiller, saatte 120 kilometre hıza ulaşabiliyor. Güvenlik testi sırasında, farklı açılardaki 50 farklı kamera kayda giriyor. Çarpmalar esnasında, değişik yaş ve büyüklüklerdeki kadın, erkek, çocuk ve bebek mankenlerin tepkimeleri değerlendiriliyor. Hava yastıklarından en iyi verimi alabilmek için çarpma testleri sırasında 850 tonluk bir blok kullanılıyor.
Yorumlar
M.CANSAL09.03.2014
kaza testleri ve güvenlik açısından volvo ile vw in karşılaştırıldığı tek ülke sanırım bizim ülkemizdir.. buda ülkemizde vw ve alman hayranlıgının ne boyutlarda oldugunu gösteriyor.. bu mantıkla millet hangi araca sahipse bana ondan fayda var en sağlamıda odur diyor :) bu arada enes bey o saydıklarından sadece volvo alman deil..
onur07.03.2014
arkadaşlar volvo sağlam ama ön yolcu kısmında iyi sadece en sağlam araba ve en iyi marka vw bende !
enes22.09.2013
ben woslkogen mersedes volvo bmw auidi nin üstüne araba tanımam hepsi alman bu markalardan
zeynep23.08.2013
volvonun üstüne araba tanımam arkadaşlar ne mecedes ne audi... güvenlik dedin mi volvo sallar geçer...
ferhat14.08.2013
volvo nun rakibi yok bence
polestar12.03.2013
sağlamlık ve güvenlik konusunda Volvonun tırnağı olamazlar
muhamet27.01.2013
ben en sağlam arab markaları
mercedes-menz
bmv
audi
ramazan19.06.2010
şaşılmıycak tek marka desem yalan olmaz...
Yorum Yaz
İsminiz
Yorumunuz (Lütfen küçük harfler ile yazınız)
Onay Kodunuz

Onay Kodunu Giriniz


Paylaş
Eklenme Tarihi : 13.05.2010
Okunma Sayısı : 20,302
SIFIR KM ARAÇ ARAMA
Araç Türü
Yakıt Türü
Silindir Hacmi
Vites Tipi
Kasa Tipi
Maksimum Fiyat
Sıralama Şekli