En Sorunsuz Araba Markası

"En Sorunsuz Marka Hangisi" anketimizin sonuçları açıklandı. 16 gün gibi kısa bir süre içinde toplam 4.892 oy kullanılan ankette Volkswagen oyların %23'ünü alarak birinci oldu. Toyota ise Volkswagen'in arkasından %20 oy alarak ikinçi seçildi. En Sorunsuz Marka anketimizin üçüncüsü ise %12 oy oranı ile Honda oldu. Seçilen 3 marka toplamı oyların yarısından çoğunu alarak diğer markaların açık ara önüne geçtiler. Bu üç markayı ise sırasıyla %10 ile Volvo, %9 ile Ford ve %8 ile Opel izledi.
Yorumlar
Oktay25.11.2014
Önceleri senelerce Toyota kullanmış biri olarak, sonuç maalesef manüpülasyon kokuyor; en çok satan araba derseniz anlarım da sorunsuz deyince işler değişir; hele 1. olan markanın ilk 3 yılını dolduramayan DSG mağdurları bir konuşsunlar da onları dinleyelim öncelikle, aman elimdeki arabanın piyasa değerine zarar delmesin endişesiyle fanatizm yapmaya hiç gerek yok.
hüseyin24.11.2014
Almanı Japonu tartışacağımıza yüksek ötv yüzdelerini tartışsak ya ben siyaseti sevmem partide tutmam ama bu gidişle bir Doktor veya onun ayarında maaş alan kişiler b sınıfı arabaya bile binemeyecekler zam üstüne zam yazık bu millete bu arada sorunlukluk japondur ama binek otomobilde Alman arabaları bir başkadır ve şunuda anladım kullanmak lazımmış vw orta sınıfın en rahat arabası dsg şamsumanı dışında nerdeyse kusursuz yinede herkezin görüşlerine saygılar ALLAH kaza bela vermesin
mesut05.10.2014
Dünyanın en az yakan ve en sağlam parçası olan araba nedir ... ne olabilir süpriz yapmıyorum mersedes benz
güven05.10.2014
en iyi araç sevebildiğin araçtır
ozk25.09.2014
WV dünyada hangi ülkede ve/veya ülkelerde makam aracı kullanılmaktadır? Bir araştırın. Fakat Almanya'da makam aracı kullanılmaz. (Tabi ki istisnalar kaideyi bozmaz.) Çünkü wolksvagen kelimesinin Almanya'da bir anlamı var. Anlamı şudur: "HALK ARABASI". Ancak Türkiye'de satışa sunulan bu araçların Türkçe anlamı yazılı olarak satışa sunulsaydı kaç kişi alır veya kaç kişi makam aracı olarak kullanırdı? Çok merak ediyorum. İşte cahillik böyle bir şey, fakat reklamlar amacına fazlasıyla ulaşmış. Wolkvagen=Halk Arabası (Halkın Arabası). Türkiye'de ise başta TBMM olmak üzere bu araçlar cahillikten olsa gerek makam aracı olarak kullanılmakta. Varın neyi nasıl tartıştığımızı varın siz düşünün. Kelime anlamı "HALK ARABASI" olan araçla hava atmak, hava basmak Türkiye'ye özgü olsa gerek. Hiç üzülmezler ki kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz? Ve neden Türk malı bir tek araba üretemiyoruz? En kıytırık ülkelerin bile kendilerine ait arabaları varken.
ali30.08.2014
ben yeni audi aldım rezalet kimseye tavsiye etmem internetten araştırısanız görürsünüz sıkıntıları , özellikle stronik ve dsg sanzımanlar adamın hayatını yakıyor
ismet28.08.2014
bencede japon ve honda kismetse aliyorum motor ve sanzumanda adamlar cok iyi.
Erol16.08.2014
Bu tartışmaları okumak çok keyif verici, Megane, Corolla, kullandım ( her biri 150-180 bine kadar) şimdi de Avensisim var (300 bincik yaptım) sorun??? ne sorunu? Bakım yaptır o kadar,
Wv cileri anlıyorum, abi çok para verdik toz kondurmayız. Alırsın benzin turbo motoru millete hava satarsın nasılsa 2 sene sonra satacaksın hava sattığına sanayiyle o uğraşsın
Alman sağlam ama adı Mercedes olacak o kadar
berkay05.08.2014
aslında özellikle ülkemizde belli marka takıntıları var maalesef..ben öyle çok fazla polemik yapıp alman japon tartışmasına girmem..ama maalesef ülkemde dünyanın en pahalı yakıtı olduğundan ve doğru düzgün tüketici hakkı olmadığından insanlar çuvalla para verdiği araç arıza yaptığında dahi süper araç diyo..bence x marka yada y marka önemli değil basma kalıp fikirler hep..adam aracı almış 3 ay kullanmış 2 kere arıza yapmış diye veryansın gidiyor..benim kullandığım araca gelince..ben trakyada taşra kasabasında oturan memurum ama tarım arazilerimden yıllık ortalama 250 bin tl geliri olan biriyim..2012 model giuletta 1.4 t var..o yüzden ben bi aracı ilk önümde görür sonrada dikiz aynamda görürüm..bi alman gurbetçisi arkadaşımın bana dediği gibi AMA SENİNKİ ALFA HAKSIZ REKABET..SAYGILAR.
Ali Balkır04.08.2014
22 marka ve 200.000 araçla yapılan araştırmanın sonuçları :
Arıza İhtimali
1. Mazda %17
2. Mercedes %25
3. Toyota %26
4. Honda %27
5. Mitsubishi %29
6. Volvo %30
7. Nissan %33
8. Fiat %34
9. Audi %35
10.Ford %36
11.BMW %37
12.Peugeot %37
13.Subaru %37
14.Hyundai %38
15.Rover %39
16.Volkswagen %40
17.Opel %43
18.Renault %48
19.Saab %48
20.Citroen %50
21.Land Rover %53
22.Alfa Romeo %54
ismail18.07.2014
Bu sanayiye sadece yağ değişimi için gittim diyen arkadaşlar hiç inandırıcı değil. Araç parçalarında kullanımdan dolayı yıpranan parçalar vardır fren balatası, v kayışı, ampüller, enjektörler, bujiler, amortisörler gibi. Bu malzemeleri yapanlar zaten genelde başka firmalardır ve hiçbir araba bunları değiştirmeden milyon km yol alamaz.

Ülkemizdeki yakıt kalitesizliği yüzünden mutlaka her motor (özellikle LPGli) kurum tutar. SUV modelleri haricindeki süspansiyonlar yeterince dayanıklı olmadığı için bizim çukurlu yollarımızda mutlaka tekerleğe bağlı aksamlarda sıkıntı çıkar.

Zaten birçok büyük motor üreticisinin motorları iyidir. Bence önemli olan motorun haricindeki aksamları sağlam olan firmaları bulup onları tercih etmek.

Bence turbo motorları, çift kavramalı şanzumanları ve arabaya göre üretilmemiş özellikle düşük güçteki motorları tercih etmemek lazım. Atmosferik basınçlı ve özellikle o model için üretilmiş motorları tercih ederseniz sıkıntı yaşamazsınız.

Renault, Nissan ve VW'nin abuk subuk ülkelerde üretilen araba ve şanzumanlarını tercih etmeyin.

Mazda'nın methini çok duydum.
Mercedes de tüm aksamlarda en kalite malzemeyi kullanıyor.
Fransız arabalarının motoru iyi fakat çok sesli ayrıca şasisi ve kaportası sağlam değil, iç mekan malzeme kalitesi 3.-4. sınıf.
Almanlar da bir aracın parçalarının hepsini kendi üretmiyor ve bu parçalarda sıkıntı çıkıyor (ayrıca turbolarda).
Japon arabalarının da BİRKAÇ MODEL HARİÇ! bana göre dizaynları çok kötü ve bazıları çok alçak, hemen altı vuruyor.

Orta sınıf için tavsiye edebileceğim Mazda3 1.5, Opel Astra 1.6, Toyota Corolla 1.6, VW Golf 1.6, Peugeot 308 1.6, diğerlerini çok tecrübe etmediğim için yazmadım.
mustafa14.07.2014
1-audi
2-mercedes
3-toyota
4-mazda
5-wv
dayı14.07.2014
nissan sunny kullanıyorum 24. senesi debriyaj teli koptu bir kere onuda taktık halen canavar gibi 8 sn de 100 e çıkıyorum hadi gelin çıkın bakalım eskiden 7 leri görürdüm yer uçağı mübarek. bozulmuyor daş daş.
ali14.07.2014
bikere en iyi marka toyota ama en sağlam Nissan neden derseniz japon depreminde vw neden 10 ay sonra teslim ediyordu siparişleri mercedez opel üretimleri neden durdu kardeşlerim hepsine japonlar parçaları tedarik ediyor onlar ihaleci japonlar icat edici.
ankara07.07.2014
15 yıldır mazda 323 kullanıyorum.yıllık bakımın dışında tamirci görmedi.içinin rahatlığıda ayrıca tercih sebebi.tavsiye olunur.
kadri07.07.2014
bence dünyanın en iyi araba markası mercedes-benz dir
rutkay01.07.2014
en sorunsuz ww !!!!!! bir yaşıma daha girdim. dsg şanzuman yüzünden millet ww illallah etmişken bu nasıl bir anket sonucu tamamen marka fanatiklerinin oylarıyla yorumlanmış bilimsel olamayan bir sonuç. bilimsel sonuçlar ingiltere'de yapılan bir araştırma sonucunda şöyle sıralanmıştır. 1. mazda 2. mercedes 3. toyota 4. honda 5. mitsubishi. görüldüğü üzere sorunsuzlukta bilimsel olarak japonlar açık ara önde. kimse kimseyi kandırmasın.
yavuz01.07.2014
Şu anda alman arabaları ön plana çıkıyor. Gerek üst segmentte (Mercedes, BMW) gerek orta segmentte(VW, Opel..) en iyi araçları üretiyorlar. Bunun yanında yeni teknoloji konusunda VW nin yaptığı atılım bir kaç seneye kadar dünyanın en çok satılan markası yapabilir VW yi.Neredeyse bütün araçlarını yeni teknolojili turbo motorlu yaptılar. Bu da daha az yakıt, yüksek performans demek. Gene geliştirdikleri DSG şanzıman sistemi her ne kadar ilk nesli sorunlar çıkarmış olsa da şu an için en konforlu ve en az yakıt tüketen otomatik durumunda .bir otomatik vitesli araç düz vitesliden daha az yakıyor. Bu da geldikleri noktayı gösteriyor. Japonlar ise bildiklerini okumaya devam ediyorlar. Ne motor ne de şanzımana getirdikleri bir yenilik yok. Yakıt tüketimleri yüksek araçlar üretiyorlar. Eğer Petrol zengini ülkelere giderseniz en çok Japon arabası görürsününüz.Türkiye şartlarına uygun değiller. Toyota güzel modeller tasarladı Auris,corolla gibi. Ancak efsane kasa Corolla daki bir başarıyı hiç bir zaman yakalayamadı. Toyota nın fiyatları da artık düşük değil. Honda ise ilginç bir marka, resmen imajla araç satıyor.Belki de eski araçları sorunsuzdu bu durum imajı oluşturdu.Ancak araçların yakıt değerleri korkunç. Bu yüzden ki sıfır aracı LPG li satıyorlar..dizel motorları da yok. Fransız markaları bir atılım yapmaya başladı. Reno nun yeni Clio su ve pejo nun yeni 308 i 301 i buna örnek ancak Türkiye de başarılı olmak isteyen bir markanın sadece tasarım değil teknik anlamda da iyi olması gerekir. Unutulmaması gereken bir şey varsa dünyanın en pahalı benzini bizde ve bu ülke gelişmekte olan bir ülke. Bu şartlara da Avrupalı araçlar daha uygun şu an için..
mehmet01.07.2014
İlk aracım opel corsa, sonra Renault megane, sonra honda civic ve şuan vw jetta kullanıyorum. Maddi imkanlara, sürüş ve beklentilere göre araç sorunsuzluğu olduğuna inanıyorum. Konfor ve güven jetta, sorunsuzluk açısından honda civic otomatik tek geçerim.
gürkan01.07.2014
eski arabam audi a6 idi konfor konusunda tek tabii alman arabasi ama ufak sorunlari beni cileden cikardi hic bir gun yolda kalmadim ama silecekmindersin kilit kapi pencere yasamadigim sorun kalmadi ama aldigim hic bir arabada diger markalar -fransiz-italyan-ispanyol-japon- alman arabalarinin rahati yok
ibo30.06.2014
Ford fiesta hayatımda dayanıklılık olarak sevdiğim araba idi.ford fiesta titaum nafile sağ far üstünde bir parmak boşluk solda ise serçe parmak girmiyor ve bu sıfır aldığım arabada artı araba 1500 km ve sağ sal kapı on dikmelerden seslerbildigin orkestra alt takımlar yakıt tukur tam bir rezillik satış sonrası hizmette iğrenç,sattigin malın arkasında durulması gerekiyor.fordmu allah göstermesin ben aldim dilim yandı siz almayın
hüseyin18.06.2014
ben de japon diyorum.. ben ve birader 5 yıldır honda civic kullanıyoruz benim arabam 200 bini devirdi . her yola girdik bir tek sanayi yoluna girmedik. japon alıcan neden mi ?
1-sanayi yüzü göstermez
2-usta nazi çektirmez.
evladiyelik araba..
toma6725.05.2014
Tabi sorunsuzdurlar.Köy yollarına girdikleri yokki.Bizim gariban reno gibi köy yolundan çıkmasınlar da ne kadar sorunsuzlar görelim.
ali25.05.2014
Japonlar sorunsuzlukta bir numaradır..hangisi olursa olsun
zozi24.05.2014
wv sevmem ama japonların uyuz motorları yüzünden bir iki srne içinde wv öne geçiyor kardeşim 20 yıllık motorlarla idare edilirmi millet 1.2 oda yetmedi 1.0 düşürdü onlar uyuyor bu işte uyumaynan büyülmüyor
Hasan DURMAZ24.05.2014
Millet,
Ukalalık yapmak ıstemem ama otomativ sektöründe kalite biriminde çalışsaydınız, neden japon otomobillerin bütün dünyadaki pazar payını ele geçirdiğinini, amerikan otomobillerinin neden ucuza satılamadığını ve wolswagen markasının neden avrupada hiç sevilmediğini anlardınız. TS-16949 amerikan otomotiv üreticilerinin oluşturduğu bir gayriresmi standarttır ve japon otomobil üreticileri bu standardı uygulamak yerine (özellikle toyoto) kendi kalite yönetim sistemlerini uygulamaktadırlar. Minimum ıskarta oranı = düşük fiyat = müşteri memnuniyeti ...
DÜNYALI21.05.2014
Toyota...bu araçlari uzun zaman kullananlar,yeni bir araç alacaklarinda kendilerine şu soruyu sorarlar: "başka toyotanin hangi modelini alabilirim!!" Fransiz kadar ekonomik,alman kadar saglam,amerikan kadar prestijli!...japonlar dunyaya nasil araba yapilacagini kesinlikle öğretmiş durumdalar.
serbay07.05.2014
2 yıl Mazda 323 kullandım.. araba 2000 modeldi ve aldığımda 245 bin km'deydi. Arkadaşlar bu km'de araba alınmaz vazgeç dediler ama inat ettim aldım. İyi ki de almışım. Sürüş zevki konfor güven, her şeyi on numara.. sattığımda 280 bindeydi ve sadece bir kere periyodik bakım yaptırdım... ne sanayi ne tamirci ne de sorun.. Şimdiki arabam 2011 model aynı keyfi alamıyorum....tavsiyem MAZDA....
Mehmet YILMAZ04.05.2014
Ankette millet sorunsuz görmek istediği markaları oylamış doğal olarak.Ama bu iş oylamayla değil gerçeklerle yüzleşince ortaya çıkıyor.En iyi araba bakımlı arabadır.Bu sağlam diye saydığınız markaların milyon tane arızası olmuştur olacaktır.Açın şikayetvar.com'u okuyun övdüğünüz markaların şikayetlerini sonra gelin savunun markaları.
aydin01.05.2014
konu sorunsuzluk ise,japonlar, gerisi teferruat.
audi-ci01.05.2014
arkadaslar bir marka ya da model karsilastirirken diger markanin da ayni klasmanda olmasi gerekir.yani ornegin toyota avensis 2.0 D4D arabasiyla peugeot 1.6 hdi arabsini karsilastiramassin onun icin ayri ayri kriterleri ayni klasmandaki arabalarla karsilastirmak lazim.bir de bazi marka/modellerin müzmin hastaligi var hangi marka olursa olsun müzmin bir problemi karsilastirmada kullanamayiz.ornegin audi-vw nin 2005 den sonra yaptigi 2.0tdi motorlari problemli ya conta yakar ya yag pompasi gider turbo motor kirilir vs.. ya da opellerin 2000-2004 model dizel motorlarindaki mazot pompasi problemi.bu sorunlari karsilastirmada su boyleydi diyemeyiz saglikli karsilastirma olmaz.ama ben sahsen vw-audi grubundan asla sasmam.arkadasin biri vw 150binden sonra tamire gider demis. hangi motor 2.0 tdi ise dogrudur ama 1.9tdi 131 beygirlik araclari var 97-2004 arasi üretildi özellikle 2002-2004 arasi cikan 1,9tdi 131 beygirlik modelleri degil 150bin 400bine kadar her 15binde bir uygun yag kullanilarak sorunsuz kullanilir.tercih sebebi de yakiti coook az arac coook konforlu,parca problemi yok(avrupada yasadigim icin soyluyorum) ve parcalari cook ucuz.daha saymakla bitmez
ancak diger tercihlerimi söyleyeyim
1-vw-audi
2-volvo s80 2.0d
3-honda accord 2.2 150beygir(2009 sonrasi)
4-toyota avensis 2.0-2.2 d4d 115-150 beygir
ama toyota ve honda 100km de yaklasik 7-9 litre arasi yakarken
vw-audi 1.9tdi motorlari 5-6 arasi yakar maximum
ergün26.04.2014
6 farklı marka kulandım bence honda
Fransizlari unutma26.04.2014
arkadaşlar burda fransız otomobillerini unutmayın
1-Citroen
2-Peugeot
3-Renault
bu üç araba markası dünyada en az yakan ve sorunsuz arabalardır Citroenin HDi motoru Mercedesin CDİ motorundan sonra en iyi motor seçildi.
can24.04.2014
Tek kelimeyle volvo daha garaj yuzu gormedi arabam 10yildir
burak23.04.2014
arkadaşlar toyota honda gibi markaların araçları bmw mercedesden daha ucuz ama ikiside aynı lüks ama alman arabaları daha pahalıya satılıyor buda alman arabasını iyi gibe gösteriyor haa tabi iyi ama japondan bir farkı yok hatta japon daha iyi
semsi16.04.2014
arkadaşlar almanlar ne demiş mersedes bmw bizim ah şu yoyota oda bızım olsaydı yani mersedes bmw toyota gerisi tırıvırı ama orta sınıfın otomobıleri ol arak volvo ferrarı jaguar vesaıre bunlara lafım yok ama ılede japon sıze japon teknolıjısı yle ılgılı bır fıkra almanlar saç teline delik delmişler japonlara göndermişler bizim tenoljimiz sizinkinden üstün bakın diye japonlarda almanların deldiyi delige diş açıp cıvata takmıslar almanlara geri göndermişler japon heryonüy le farklı
Ercan BOZBOLA16.04.2014
10 yıllık Mitsubishi kullanıcısıyım. Mercedes,VW,Land Rover,Honda ve Ford araçlarım oldu bunların hepsinden çok Mitsubishi tercih etmemin en büyük sebebi sorunsuz,masrafsız,yakıtta ekonomik ve sürüş dinamikleri en tatminkar olan araçların Mitsubishi araçlar olmasıdır. Konfor,donanım ve aksesuar mevzu olacaksa bahsettiğim modellerin hepsi Mitsubishi'den daha iyidir onuda belirtmek lazım:)
Hakan16.04.2014
Dünyanın bir numaralı otomotiv devi General Motors` dur, bunun türkiye ye yansıması ise chevrolet ve opel olarak kendini gösterir.
tutu16.04.2014
almanın dizeli okadar iyi degil niye diyeceksin vw caddy turbo arızası kronikti
DenizliHorozu15.04.2014
Arkadaşlar her araca bindiğimde, araç hakkında fikir edinmek ve aracın karakteristiğini tanıyıp ona göre notunu verip birlikteliğimizin uzun ömürlü olup olmayacağını anlamak ve ona göre önlemlerimi almak için, çok bilinçli ve planlı olarak değil; tamamen zevk duyduğumdan, ilk 3-4 ay sürekli 6-7 bin devir zorlayarak motordaki performans-sağlamlık-yakıt değerlerini; virajlarda, rampada ve düz yolda yaptıkları hız değerleri ile yola tutunmalarını, hatta 120 km hızla perde betona bodoslama geçirip (NCAP DENİZLİ ŞUBESİ) sağlamlık testi bile yapmış ve bu yüzden ayrı ayrı 2 araç pert etmiş biri olarak şunu söyleyebilirim ki: Benzinli araç alacaksan kesinlikle JAPON; 3-4 ay değil ; 3 yıl dip gaz kullan devir manyağı yap motoru tık demez, korkutmaz, akmaz kokmaz, bir yerinden çatlamaz patlamaz, gitmicem demez, nazlanmaz, en güzeli de yakıtı ona rağmen azdır (tabii sıkıntısız olanları, arızalı bozuk kazalı tiplerden bahsetmiyoruz) Ama aynısını mazallah bi opel, chevrolet, volkswagen, ford vs. vs. de yap da gör tersten hele ki TSI motorlarda...Almayı düşündüğüm aracı performanslı halimle kullanarak denedim (1.4 TSI GTI 180 hp) ve 30 km'de 32 TL yaktı ve daha da kötüsü düz yolda, 2-3 ışıkta dur kalkla yaktı bunu... E tabi sonra hiççç düşünmedim bile artık benzinli volkswageni... Opelde 1 ayda motoru kucağına alır servise gidersin, tecrübe ile sabittir. Peugeot ile zaten o tip kullanımla 30 km araç hata vermeden gidemezsin ki gidemezdim :D Japonların kötü yanı ise konfor, yalıtım, iç aksamı Almanlar kadar şatafatlı ve kaliteli değildir... Dizele geçecek olursak, kesinlikle Alman teknolojisi, özellikle Audi-Vw-Seat grubu başı çekiyor; turboları, yakıt değerleri ve güçleri ile tartışmasız en iyileridir...Konfor ve yalıtım arayanlara birebirdir, ülkemizde pazar sıkıntısı da yoktur; ama en bakımlısı bile 150 binde soluğu motorcuda turborcuda alır ve ötesinde hep sıkıntı çıkarır; ayrıca her zaman bir Japon'un gerisinde kalmaya da mahkumdur :) Saygılar.
vv13.04.2014
Canim ülkemin güzel insanları binmek icin değil satmak için araç tercihi yaptıkça bu marka fanatizmi bitmez. Servisler dsg sorunlu araçlarla, yorum ve şikayet siteleri pismanliklarini anlatan kullanici yorumlarıyla doluyken "hangisi en sorunsuz araba markası" konusunda yapılan anket çalışmasına ilgi gösteren toplam 4.892 kişiden %23'ü (1.125 kişi) bunun tersini iddia ederek herhalde kendilerini rahatlatıyor olabilir yada bir diger ve daha güçlü ihtimalse; Distribütör firmalar marka fanatizmi oluşturmak için toplumsal algı yönetimine dönük ciddi bir gayret içerisinde, malum kapitalizmin acımasız kuralları her zaman menfaat neyi gerektirirse onu katı şekilde uygulamayı gerektirir. Son söz olarak; ülkemde yerli sermaye ile araçların (otomobil, hafif ticari, hızlı tren, uçak vs.) üretildiği gün küresel sermayenin sektördeki himayesi sona erer, o güne kadar da biz anket yapar japonun motorunu almanın konforunu konuşmaya devam eder, görsellere bakar hayaller kurmaya devam ederiz. Selamlar.
can12.04.2014
bence en sorunsuz araç
1.audi 2. Volvo 3. chevrolet 4.ford
ilker29.03.2014
Ben Skoda fabia kullanicisiyim ikinci arabamda fabia oldu maşallah bir sorunum olmadi bilirsiniz wolkswogen mali motoru audidir geyet sorunsuz bir araç japonlarinda hakki yenmez.
görkem13.03.2014
vw olması mümkün değil... ülkemizde alman olsun mantığı var malesef.. motor konusunda japonların yanına yaklaşamaz ..benzinlide toyota ve honda en iyisi.. dizelde ise mercedes ve toyota...
adem26.02.2014
mrb arkadaslar ben 2 gun once 90 model mazda aldim gorunum olarak cok iyi ama yag degisimi icin tamirciye gittim ne olduysa ondan sonra oldu araba hareret yapti radyator catlak cikti ust kapak conta yanmis dedi ne yapacam bilmiyorum bana ugrasma bununla geri ver diyor pahaliya patlar sana diyor bu araba sana gore degil diyor napacam bilmiyorum yaptirsam 800 tl civari masrafi var radyator degisecek ve motor sokulup conta degisecek bide yag pompasida zayif diyor napim bilmiyorum arabanin adam olacagini bilsem yaptiracam ama bide yaptirdiktan sonra hala boyle sorunlar acar diye korkuyorum yaedim edin bilgi verin lutfen
onur25.02.2014
Bi cok kisi kullanmadigi, kulaktan dolma bilgilerle sallamis. Herkes kendi aracinin reklamini yapmis. Gunumuzde arabalarkn hepsi guzel, saglam. Yeterki siz bakim ve kullanim kurallarina uyun. Arabanin omrunu sofor ve kullanim gizergahi belirler. Asfaltta 100k yol yapmayla stablize de 100k yol yapmak ayni degilir. Eger fabrikasyon bir hata yoksa aracinizda x markasi ne kadar dayaniyorsa sizin aracinizda o kadar dayanir. Premium marklar haric. Cunku bu otomobil parcalarini ureten firmalar dunyada ortak. Bu arada en verimli motorlar alman arabalarinda bu bir gercek.
şener25.02.2014
SUZUKİ de var unutmayın sorunsuz motor ve alt takım ile her yola gir az yakar çok kaçar sanayi hariç her yere gider
Mehmet25.02.2014
Ben japon bir araç kullanıyorum. Ve japon şöyle sağlam böyle sağlam demeyeceğim. japonların fiyatları daha uygun olduğu için sıfır aldım ve bir yıldır da biniyorum. aldığıma da pişman oldum. keşke biraz daha kredi çekip alman aracı alsaydım diyorum şimdi. bir yıllık aracın içinde takırtı tukurtu zırıltı eksik olmuyor. Bu mudur sağlamlık. ona bakarsanız duster da sorunsuz. dustera kötü araç dememizin sebebi konforsuz olması değil mi? Aklım başıma geldi ve bir daha japon araç almam.. isteyen istediğini alsın, güle güle kullansın..
ayhan25.02.2014
ısuzu tek kelimeyle 8501 bini gördük 13 senedir
turgut18.02.2014
mrb . arkadaşlar araç yorumlarınızı dikkatle okudum yaşım 43 uzun yolda olsun şehir içerisinde olsun çok araç kullandım benim ilk arabam anadoldu ondan sonra renault ts12 şahin v doğan daha sonra toyota bir kaç çeşitini bindim hondaya merak sardım daha sonra vosvagen bora jetta passat bu araçlarin hepsine sahip oldum ve uzun zaman bindiğim araçlarda var aralarında .ama ama diyorum şimdiki aracım( mazda 6 ) ltf buraya dikkat araba binerken arabada ne özelliğine baktığın çok önemli şuanki benim mazda 6 ne ariyosun hepsi var passattan fazlası var eksiği yok araçta bir güven var araçta bir konfor var araçta bir suruş keyfi var araçta bir yol tutuşu var kullanmiş olduğum araçlar içerisinde en keyiflisi ..arkadaşlar yorum yaperken herkes bütçesindeki arabaya veya kullandığı arabaya yorum yapsın yorum yapmiş olduğunuz bazi araçlarla mesela jetta honda toyota passatı da dahil olmak üzere mazda 6 la kiyaslamayın bu araç çok farlı bir araç binmeniz lazim derim saygılar
Yorum Yaz
İsminiz
Yorumunuz (Lütfen küçük harfler ile yazınız)
Onay Kodunuz

Onay Kodunu Giriniz


Paylaş
Eklenme Tarihi : 13.02.2012
Okunma Sayısı : 109,138
SIFIR KM ARAÇ ARAMA
Araç Türü
Yakıt Türü
Silindir Hacmi
Vites Tipi
Kasa Tipi
Maksimum Fiyat
Sıralama Şekli
BİZİ TAKİP EDİN