Mitsubishi ve Volvo Çekiliyor mu?

Amerikalı yatırımcılara yön veren ekonomi haberleri yapan 24/7 Wall Street internet sitesinin her yıl düzenli olarak yaptığı, “Gelecek yıla kadar Amerika Birleşik Devletleri’nden silinecek 10 marka” listesinde bu yıl 2 otomobil devi de yer aldı. Ford tarafından 2010 yılında Çinli Geely’e satılan İsveç kökenli otomobil devi Volvo ve Japonya’nın endüstri devi Mitsubishi Grubu bünyesinde bulunan Mitsubishi, bu listeye göre 2014 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki faaliyetlerini tamamen durduracak.

10 şirketin sıralandığı listede 9. olan Mitsubishi’nin dibe vuran satış rakamları, markanın 2014 yılından önce Amerika Birleşik Devletleri’nden tamamen silineceği yönünde tahminlere neden oluyor. Dünyaca ünlü J.D. Power araştırma şirketinin araştırmasına göre de Mitsubishi, olumsuz kamuoyu algısı ile 33 marka arasında son sıraya oturuyor.

Farklı sektörlerden 10 markanın yer aldığı listede 5. Sıraya oturan İsveçli Volvo’nun, ülkede sunduğu modellerin oldukça kısıtlı olması nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri pazarından tamamen silineceği tahmin ediliyor. Ayrıca Volvo hakkında bir diğer şok iddia ise, markanın şişirilen satış rakamları ve hilekâr bayiler nedeniyle Çin Halk Cumhuriyeti’nden de silinmeye mahkum olduğu.

Tıpkı geçen yıl Amerika Birleşik Devletleri’ndeki faaliyetlerine tamamen son veren Suzuki gibi, Mercedes-Benz ve General Motors gibi Pazar lideri şirketlerle yarışacak güçte olmayan Volvo ve Mitsubishi’de kısa zamanda ülkede tarih olacak.

24/7 Wall Streets, Amerika’dan silinmesi muhtemel şirketleri, satışlardaki düşüşler ve kayıplar, ortak veya pay sahibi şirketlerden yapılan açıklamalar, telafi edilemeyecek yükseklikte fiyatlar, satılan şirketler, batan şirketler, itibar kaybı ve azalan Pazar payı gibi değerler ile sıralıyor.
Yorumlar
ziya30.03.2014
kadir bey mitsubishi türksat 4a uydusunu Türkiye için üreten firma. sanırım başka bir şey söylemeye gerek yok.
kadir30.03.2014
Mitsubishi den sadece klima alinir,bu konuda bence en iyisi..otomobil otomobilcinin isi..
hanifi göktaş22.06.2013
mitsubishi türkiyede üretime/montaja başlamadığı sürece maalesef yok olup gidecek taşıma suyla değirmen anca bu kadar dönüyor.
mühendis29.05.2013
satışının %25'ini yaptığı bir ülkeden Volvo neden çekilsin? Geçen yıldan daha düşük sattığı yıllar da varken neden 2 yıl içerisinde büyüme hedeflediği bir pazardan çekiliyor olsun?
Ragıp28.05.2013
Demekki suç temsa da değil mitsubishi de imiş:)
barbaros28.05.2013
mitsubishinin colt modeli çok ama çok iyi olmasına rağmen türkiye de de tutulmadı nedense. Bu gidişle türkiyeden de çekilmek zorunda kalıcak mitsubishi
Sinan28.05.2013
Volvo çekilirse çok ama çok kötü olur ben Volvo aşığıyım inşallah çekilmez hep çinliler bozdu.
cemal28.05.2013
Adamlar volvo ve mitsubishinin kıymetini bilmiyorlarsa kendileri zarar eder. herikisi de güvenlikte çok iyi markalar.
zül28.05.2013
japon arabalarının sonu böyle olacak çünkü estetik yoksunu otomobiller üretiyorlar aynı kasa aynı motor ne olacaktı amerikada eskiden amerikalılaır ve japonlar vardı artık herkes var rekabet var
vaylis28.05.2013
mitsubishi bu kafayla heryerden çekilmek zorunda kalır
Yorum Yaz
İsminiz
Yorumunuz (Lütfen küçük harfler ile yazınız)
Onay Kodunuz

Onay Kodunu Giriniz


Paylaş
Eklenme Tarihi : 27.05.2013
Okunma Sayısı : 5,608
SIFIR KM ARAÇ ARAMA
Araç Türü
Yakıt Türü
Silindir Hacmi
Vites Tipi
Kasa Tipi
Maksimum Fiyat
Sıralama Şekli